USA: 21. września w księgarniach pojawi się książka Boba Woodwarda “Peril” o wydarzeniach na Kapitolu i wyborach prezydenckich

0
424
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

21 września na amerykańskich półkach księgarskich ma pojawić się książka Boba Woodwarda i Roberta Costy pod tytułem „Peril” („Niebezpieczeństwo”). Według stacji telewizyjnej CNN autorzy opisują w niej tajne spotkanie w Pentagonie dowódców wojskowych, dwa dni po ataku na Kapitol 6 stycznia, podczas którego generał Mark Milley miał polecić podwładnym, by nie wykonywali rozkazów Donalda Trumpa o użyciu siły i broni jądrowej.

Wojskowy miał być poważnie zaniepokojony mentalnym stanem zdrowia ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jak się okazuje nie on jeden. Gdy Donald Trump odmówił uznania wyników wyborów, ówczesna dyrektor CIA Gina Haspel miała być przekonana, że USA są na drodze do prawicowego puczu. Ówczesny sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział Millley’owi, że Donald Trump jest teraz „w bardzo ciemnym miejscu”. Nadzwyczajną czujność miał deklarować też szef Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Paul Nakasone.

Książka wypełniona jest także scenami obmawiania, napadów złości i przepełnionych przekleństwami rozmów telefonicznych członków partii republikańskiej podczas wyborów prezydenckich i wydarzeń na Kapitolu 6 stycznia.

„Peril” jest już trzecią książką Boba Woodwarda na temat prezydentury Donalda Trumpa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!