USA: od dzisiaj w pełni zaszczepieni Amerykanie mogą podróżować do Kanady

0
458
Granica Kanada USA
Fot. News 1130
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Od poniedziałku, 9 sierpnia, w pełni zaszczepieni Amerykanie mogą podróżować do Kanady. Decyzję tę podjął rząd w Ottawie. 

Podróżujący za północną granicę USA będą musieli posiadać zaświadczenia o przebytych szczepieniach na COVID-19 zakończonych na 14 dni przed wjazdem na terytorium Kanady i negatywnym wyniku testu PCRna koronawirusa wykonanym nie wcześniej niż na 72 godziny przed przyjazdem do kraju Klonowego Liścia. Rząd Kanady akceptuje szczepionki Pfizer-BioNtech, Moderna, Johnson & Johnson i AstraZeneca/COVISHIELD. W pełni zaszczepieni podróżni nie będą musieli poddawać się testowi po przyjeździe, chyba że zostaną do tego wybrani losowo. Podróżni muszą przedstawić dowód szczepienia  w języku angielskim, francuskim lub w tłumaczeniu przysięgłym.

Linie lotnicze będą weryfikować informacje o szczepieniach pasażerów za pośrednictwem aplikacji lub strony internetowej ArriveCAN, na której każdy podróżujący będzie się musiał zarejestrować. Dzieci poniżej 12 roku życia będą mogły wjechać do kraju z w pełni zaszczepionym rodzicem lub opiekunem.

Osoby ze schorzeniami, które uniemożliwiają im pełne zaszczepienie, mogą kwalifikować się do złagodzenia wymagań dotyczących kwarantanny i testów, ale będą musiały przejść zmodyfikowaną kwarantannę. 

Podróżni będą zobowiązani do przestrzegania przepisów sanitarnych obowiązujących w Kanadzie.  

Stany Zjednoczone nie poinformowały kiedy złagodzą swoje restrykcje dotyczące podróży turystycznych z Kanady. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!