USA: Anthony Blinken o negocjacjach ws. irańskiego programu nuklearnego

1
446
Blinken
Fot. Al Jazeera
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken powiedział, że amerykańska administracja jest w pełni gotowa kontynuować negocjacje z władzami Iranu w sprawie programu nuklearnego. Zaznaczył jednak, że rozmowy nie mogą trwać w nieskończoność.

„Jesteśmy zdecydowani rozwiązać problem na drodze dyplomatycznej i chcemy wiedzieć, czy Iran jest gotowy powrócić do Wiednia, by kontynuować negocjacje. Obecnie piłka jest po stronie Iranu” – powiedział Anthony Blinken podczas wizyty w Kuwejcie.

Rozmowy między władzami w Teheranie a rządami światowych mocarstw dotyczyły zniesienia części sankcji nałożonych na Iran w zamian za ograniczenie jego programu nuklearnego. Porozumienie w tej sprawie zostało zerwane jednostronnie w roku 2018 przez ówczesnego prezydenta USA, Donalda Trumpa.

Nowo wybrany, skrajnie konserwatywny prezydent Iranu Ebrahim Raisi wyraził gotowość do rozmów. Podkreślił jednocześnie, że poprzednio wynegocjowane porozumienie nie było korzystne dla jego kraju i wyraził brak zaufania dla postawy strony amerykańskiej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Na kremlu Putinowi już zabrakło szampana. Trwa tam nieustające świętowanie i oblewanie “ustępstw” Bidena dot. NS 2. Niedługo mułłowie w Teheranie też będą świętować kolejne ustępstwa administracji Bidena dot. dostępu Iranu do broni nuklearnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!