USA oskarżyły Chiny o cyberataki

0
416
cyber atak
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone formalnie oskarżyły Chiny o atak hakerski na serwery firmy Microsoft, który dotknął setki tysięcy podmiotów na świecie. Do stanowiska USA przyłączyły się także Unia Europejska, Wielka Brytania, Japonia oraz NATO.

Amerykańskie władze zarzuciły Chinom cyberatak na serwery poczty elektronicznej Microsoft Exchanege oraz udział w serii ataków na podmioty w USA i innych krajach, w których hakerzy żądali milionów dolarów za odblokowanie ich systemów informatycznych. Wśród ofiar tych ataków były prywatne firmy, wyższe uczelnie i instytucje rządowe. Według Waszyngtonu Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego Chin prowadziło te ataki wykorzystując organizacje przestępcze. Departament Sprawiedliwości USA postawił zarzuty czterem obywatelom chińskim. Sekretarz stanu USA Anthony Blinken zarzucił władzom w Pekinie udział w serii „nieodpowiedzialnych, destruktywnych i destabilizujących działań w cyberprzestrzeni”. Blinken uznał je za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i podkreślił, że do stanowiska USA przyłączyły się kraje na całym świecie. 

Rząd Stanów Zjednoczonych od dawna oskarża Pekin o ataki hackerskie oraz działania szpiegowskie w cyberprzestrzeni. Dzisiejsze oświadczenie Waszyngtonu wraz z formalnymi zarzutami prokuratorskimi idzie dalej niż wcześniejsza krytyka Chin w tej sprawie ze strony administracji prezydenta Joe Bidena. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!