USA: Joe Biden rozmawiał z Władimirem Putinem

0
336
Biden Putin
Fot. CBS News/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO / AP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent USA Joe Biden rozmawiał telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Według komunikatu Białego Domu, rozmowa dotyczyła przede wszystkim sytuacji w Syrii oraz ataków hakerskich na amerykańskie firmy dokonywanych z terytorium Rosji. 

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki poinformowała, że rozmowa prezydentów USA i Rosji była kontynuacją dialogu rozpoczętego w Genewie. „To jest zgodne z przekonaniem prezydenta Bidena, że dyplomacja wymaga współpracy tam, gdzie jest to możliwe oraz otwartego i jednoznacznego przedstawiania swego stanowiska tam, gdzie występują rozbieżności” – mówiła. Rzeczniczka Białego Domu jako przykład współpracy podała porozumienie w sprawie utrzymania korytarzy humanitarnych w Syrii.

Przyznała, że rząd USA nie ma podstaw by twierdzić, że cyberataki na cele w USA były dokonywane na polecenie Kremla. Według Psaki prezydent Biden powiedział jednak Władimirowi Putinowi, że Rosja ma obowiązek podjąć działania wobec grup hackerów działających z terytorium Rosji. „Prezydent Biden powiedział wyraźnie, że Stany Zjednoczone podejmą wszelkie niezbędne kroki w obronie kluczowej infrastruktury” – dodała. Jen Psaki poinformowała, że rozmowa prezydentów USA i Rosji trwała około godziny. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!