Granice lądowe USA z Kanadą i Meksykiem pozostaną zamknięte dla podróżnych

1
430
Granica Kanada USA
Fot. News 1130
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Granice lądowe USA z Kanadą i Meksykiem pozostaną zamknięte dla podróżnych co najmniej do 21 lipca, poinformował w niedzielę Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA. 30-dniowe przedłużenie nastąpiło po tym, gdy w piątek podobną decyzję podjęły władze Kanady. W ubiegłym tygodniu doszło do spotkania grup roboczych USA, Kanady i Meksyku w sprawie warunków ograniczeń w podróżowaniu między tymi krajami. Zebrania będą organizowane co dwa tygodnie.

W ubiegłym tygodniu premier Kanady Justin Trudeau oświadczył, że granica z USA pozostanie zamknięta, dopóki 75 procent mieszkańców jego kraju nie otrzyma przynajmniej jednej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi, a 20 procent dwóch.

Stany Zjednoczone również organizują spotkania grup roboczych w sprawie złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu z Wielką Brytanią i Unią Europejską.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

1 KOMENTARZ

  1. To jakiś żart. Granica lądowa z Meksykiem zamknięta? A w jaki sposób nielegalni imigranci przedostają się do USA? Może korzystają z tuneli podziemnych? A może specjalne drony ich transportują? Naprawdę mamy bardzo “dowcipną” administrację. Wprawdzie mr. Mayorkas oświadczył kilka tygodni wstecz, że “south border is closed”, ale chyba pomylił granicę państwa z sięcią księgarni Borders, które zostały zamknięte chyba kilkanaście lat temu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!