Biały Dom przygotowuje nowe sankcje wobec Rosji

0
191
Biały Dom USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Biały Dom przygotowuje kolejne sankcje wobec Rosji w związku z próbą otrucia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Zapowiedział to w wywiadzie dla telewizji CNN doradca prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan. Nie wiadomo kiedy nowe sankcje zostaną ogłoszone. 

Podczas programu CNN „State of The Union” Jake Sullivan przypomniał, że Stany Zjednoczone nałożyły na wcześniej na Rosję sankcje w związku z otruciem Nawalnego. „Przygotowujemy kolejny pakiet sankcji w związku z ta sprawą” – powiedział Sullivan i dodał, że rząd Joe Bidena zastosował też wobec Moskwy sankcje za atak hackerski Solarwinds, ingerencję w wybory i inne agresywne działania. Pytany kiedy nowe sankcje zostaną ogłoszone Sullivan powiedział: „Zostaną wprowadzone gdy opracujemy listę właściwych podmiotów”. 

Z kolei pytany o zawieszenie sankcji wobec Nord Stream 2 Sullivan argumentował, że w tej sprawie zaszło nieporozumienie. Doradca prezydenta USA powiedział, że Joe Biden nałożył sankcje na wiele rosyjskich podmiotów, ale zawiesił ich wprowadzenie wobec mającej siedzibę w Szwajcarii firmy Nord Stream 2 AG i jej prezesa. Sullivan dodał, że amerykański prezydent będzie kontynuował sankcje wobec rosyjskich podmiotów zaangażowanych w budowę Nord Stream 2. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!