Stany Zjednoczone zapowiadają dodatkową pomoc humanitarną dla Afganistanu

0
430
Afganistan pomoc USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone zapowiedziały udzielenie dodatkowej pomocy humanitarnej dla Afganistanu, wartej ponad 266 milionów dolarów. Wsparcie ma zostać przeznaczone głównie na walkę z epidemią koronawirusa.

Amerykański sekretarz stanu Anthony Blinken powiedział, że mimo stopniowego wycofywania wojsk z Afganistanu jego kraj jest zdecydowany nadal wspierać rząd w Kabulu. „Jesteśmy nadal w pełni zaangażowani dyplomatycznie. Również poprzez wsparcie gospodarcze chcemy zapewnić Afganistanowi pokojową i stabilną przyszłość, na jaką zasługuje” – powiedział Anthony Blinken. Administracja prezydenta Joe Bidena zapowiedziała, że do 11 września wszystkie wojska amerykańskie opuszczą Afganistan.
Amerykańska pomoc zostanie udzielona głównie w formie dostaw sprzętu ochronnego, żywności oraz usług w zakresie ochrony zdrowia, związanych z epidemią Covid-19. Szczególne wsparcie otrzymają grupy największego ryzyka, między innymi kobiety i młode dziewczęta.

Udzielenie wsparcia w wysokości 266 milionów dolarów oznacza, że w roku 2020 i 2021 Afganistan otrzyma od Stanów Zjednoczonych pomoc humanitarną wartą w sumie ponad 543 miliony dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!