USA: Joe Biden rozmawiał z Netanjahu

0
Biden Netanjahu
Fot. The Indian Express

Prezydent USA Joe Biden wezwał premiera Benjamina Netanjahu do znaczącej deeskalacji konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Biały Dom poinformował, że obaj przywódcy odbyli dziś rozmowę telefoniczną na ten temat.  

Według komunikatu Białego Domu Prezydent Biden i Premier Netanjahu odbyli szczegółową rozmowę na temat sytuacji w strefie Gazy, postępu Izraela w zmniejszaniu zdolności bojowych Hamasu i innych grup terrorystycznych oraz trwających wysiłków dyplomatycznych podejmowanych przez państwa regionu oraz przez Stany Zjednoczone. „prezydent przekazał Premierowi, że dziś oczekuje znaczącej deeskalacji na drodze do zawieszenia broni” – napisano w komunikacie. 

Apel do premiera Netanjahu o znaczącą deeskalację konfliktu jest w USA oceniany jako element rosnącej presji ze strony Białego Domu by Izrael ograniczył trwającą operację militarną przeciwko Hamasowi. Wcześniej amerykański prezydent publicznie deklarował jednoznaczne poparcie dla prawa Izraela do obrony przez atakami rakietowymi. 

Zastępczyni rzeczniczki Białego Domu Karine Jean-Pierre nie dopowiedziała na pytania dziennikarzy jak premier Benjamin Netanjahu zareagował na wezwanie amerykańskiego prezydenta. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!