USA: lotniskowiec USS T.Roosevelt wpłynął na Morze Południowochińskie

0
309
USS Theodore Roosevelt lotniskowiec
Fot. Facebook: USS Theodore Roosevelt

Amerykański lotniskowiec USS Theodore Roosevelt wpłynął na Morze Południowochińskie – informuje Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych. Okręt ma przeprowadzić rutynowe operacje.

Lotniskowiec wraz z towarzyszącymi mu jednostkami grupy bojowej wpłynął na Morze Południowochińskie w niedzielę, 4 kwietnia. To już drugi raz w tym roku, kiedy ten okręt wszedł na te wody. Podczas pobytu na Morzu Południowochińskim grupa uderzeniowa lotniskowca będzie prowadzić ćwiczenia szturmowe na morzu, operacje przeciw okrętom podwodnym oraz skoordynowane szkolenia taktyczne. Jak deklaruje dowództwo okrętu, ćwiczenia mają pokazać zaangażowanie USA w utrzymanie porządku w regionie Pacyfiku oraz zacieśnić współpracę z sojusznikami: Australią, Indiami, Japonią, Malezją i Koreą Południową.

W pobliżu Tajwanu ćwiczenia prowadzi także grupa uderzeniowa chińskiego lotniskowca Liaoning. Informację potwierdziła dziś chińska marynarka wojenna. Chiny zapowiadają, że w przyszłości takie manewry będą odbywać się regularnie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!