USA: raport amerykańskiego wywiadu dot. ingerencji Rosji w wybory prezydenckie

0
557
USA Rosja
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Z opublikowanego we wtorek raportu amerykańskiego wywiadu wynika, że Władimir Putin polecił podjęcie operacji wspierających Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w 2020 roku i wzmacniających podziały społeczne w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie Iran prowadził ukrytą kampanię mającą na celu zmniejszenie wyborczych szans Donalda Trumpa przy jednoczesnym braku poparcia dla Joe Bidena. 

Prezydent Rosji według raportu autoryzował działania mające oczerniać Joe Bidena i jego Partię Demokratyczną. Rosyjscy pośrednicy mieli rozsiewać fałszywe informacje wśród niektórych amerykańskich mediów i osób, w tym tych należących do otoczenia ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa.

W dokumencie biura Dyrektora Wywiadu Narodowego (DNI) czytamy też, że w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych nie zaangażował się Pekin. 

W związku z ingerencją w wybory prezydenckie w 2020 roku, w przyszłym tygodniu administracja Bidena ma ogłosić sankcje wobec Rosji, Iranu i Chin. Nie wiadomo jeszcze na czym miałyby one polegać. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!