Nominacje do Oscarów

0
496
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Film Davida Finchera „Mank” otrzymał najwięcej nominacji do Oscarów. Wśród kandydatów do tegorocznych nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej nie ma polskiego filmu. Nominację za zdjęcia otrzymał natomiast polski operator filmowy Dariusz Wolski. 
Urodzony w Warszawie, a pracujący w Los Angeles Dariusz Wolski otrzymał nominację za zdjęcia do filmu „Nowiny ze świata”. Opowiada on o losach weterana amerykańskiej wojny secesyjnej, który wyrusza w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu nowego domu dla osieroconej dziewczynki. Polak będzie walczył o Oscara z autorami zdjęć do takich filmów, jak „Mank”, „Nomadland” i „Proces siódemki z Chicago”. Wszystkie trzy zostały nominowane także do Oscara za najlepszy film. 

W tym roku po raz pierwszy w historii dwie kobiety otrzymały nominacje do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za reżyserię – Chloe Zhao za film „Nomadland” i Emerald Fennell za obraz “Obiecująca. Młoda. Kobieta”. W przeszłości pięć kobiet było nominowanych w tej kategorii. 

Spośród aktorów i aktorek o Oscara powalczą między innymi Anthony Hopkins, Chadwick Boseman, Frances McDormand i Viola Davis. W kategorii filmu międzynarodowego nominację otrzymały obrazy Danii, Kong Kongu, Rumunii, Tunezji oraz Bośni i Hercegowiny. 

93. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 25 kwietnia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!