USA: rośnie liczba nielegalnych imigrantów

2
739
Granica USA Meksyk imigranci
Fot. Politico

Jak wynika z raportu amerykańskiej straży granicznej, od czasu objęcia prezydentury przez Joe Bidena liczba nielegalnych imigrantów przekraczających amerykańską granicę wrosła trzykrotnie. Na przedostanie się do USA czekają tysiące osób.
Taki jest efekt wstrzymania budowy muru na granicy z Meksykiem i wprowadzenia trzymiesięcznego zawieszenia deportacji nielegalnie przekraczających granicę. Po przedostaniu się na amerykańską stronę – nawet wówczas, gdy zostaną zatrzymani przez służby graniczne – są natychmiast wypuszczani.

Część nielegalnych migrantów umieszczana jest w ośrodkach, a większość po prostu znika. Amerykańskie służby graniczne nie mają możliwości sprawdzenia, kto przedostał się do USA. Kwitnie przemyt, a latynoskie gangi rosną w siłę. Kartele narkotykowe sprowadzają do Meksyku produkowany w Chinach narkotyk o nazwie fentanyl i szmuglują go do Ameryki. Władze Teksasu zaskarżyły decyzje prezydenta Bidena o otwarciu granicy. Amerykańskie służby graniczne ostrzegają, iż otwarcie granicy może przynieść katastrofalne skutki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

 1. “Zaslugi “ Trumpa:
  – ustawa antyimigrancka i mur na granicy z Mexico, przez co moze za kilka lat zabraknac robotnikow fizycznych, budowlanych, rolnych .. NATOMIAST przez ostanie 4 lata nastapil doslownie zalew hindusow, ktorzy odbieraja Amerykanom dobrze platne prace w IT i biznesie.

  – ustawa podatkowa, ktora dala gigantyczne ulgi podatkowe najbogatszym, a ochlapy ubogim.

  – wojna celna z Chinami i natychmiastowa odpowiedz Chin, ktore nalozyly zaporowe stawki celne na produkty amerykanskie, szczegolnie rolne ( farmerzy przeklinaja teraz Trumpa, bo przez niego nie moga sprzedac swojej produkcji, a Chiny zaczely wiecej kupowac od Europy, Kanady, Argentyny, Brazylii a nawet Rosji).

  – totalne fiasko polityki zagranicznej Trumpa, odwiecznie wrogowie , jak Polnocna Korea, Iran, Rosja, Chiny sa dzisiaj politycznie i militarnie silniejsi, niz 4 lata temu.
  A do tego Trump popsul relacje USA z Europa, Kanada, Niemcami a nawet z UK.

  – Trump sklocil i podzielil Amerykanow. Porownaj jak ustepujacy George Bush pokojowo oddawal wladze demokratycznemu i PIERWSZEMU czarnemu prez.Obamie, a jak zbojecko zrobil to Trump.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!