Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zadowolona, że USA pozostaną członkiem organizacji

0
491
USA WHO
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Światowa Organizacja Zdrowia wyraziła zadowolenie, że Stany Zjednoczone pozostaną jej członkiem. To reakcja na decyzję nowego amerykańskiego prezydenta Joe Bidena. Wycofał on wcześniejszy dekret swojego poprzednika Donalda Trumpa, który nakazał opuszczenie organizacji przez Stany Zjednoczone. 

Szef WHO powiedział podczas wideokonferencji w Genewie, że organizacja cieszy się, iż USA pozostaną jej członkiem i że zapowiadają konstruktywną współpracę. Tedros Adhanom Ghebreyesus podkreślił, że Stany Zjednoczone od lat odgrywały kluczową rolę w ramach WHO. “USA są jednym z założycieli WHO i liderem w walce z wieloma chorobami, od ospy po polio, malarii i HIV. Stany Zjednoczone wnoszą ogromny wkład w światowy system zdrowotny, ale czerpią też korzyści z prac WHO nad wieloma chorobami. Amerykańscy naukowcy, którzy pracują w naszej organizacji i w innych podobnych mają dzięki temu ogromne doświadczenie. Zdrowy i bezpieczny świat, to także zdrowa i bezpieczna Ameryka” – powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus. 
Powodem dla którego Donald Trump chciał wycofać Stany Zjednoczone z WHO było zbyt mocne jego zdaniem uzależnienie organizacji od Chin. Były amerykański prezydent uważał, że Światowa Organizacja Zdrowia oraz Pekin oszukały świat w sprawie pandemii. 

Decyzja o wycofaniu się z WHO została jednak skrytykowana przez większość światowych przywódców za to, że została podjęta w środku pandemii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!