USA: YouTube zawiesił kanał prezydenta D.Trumpa

0
364
Youtube
Fot. Financial Times
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM


Należący do Google serwis YouTube zawiesił czasowo kanał prezydenta USA Donalda Trumpa. Z kanału usunięto również jeden z zamieszczonych tam filmów.

Serwis oskarża prezydenta Trumpa o podżeganie do przemocy. W związku z tym jego kanał został zawieszony na tydzień, co oznacza, że przez siedem dni nie będzie można na nim publikować nowych treści. Firma zapowiedziała, że zawieszenie może zostać przedłużone.

W zeszłym tygodniu konta Donalda Trumpa na stałe usunęły między innymi Twitter i Facebook. Usunięto także konta jego sztabu wyborczego. Decyzje te mają związek z zamieszkami, jakie wybuchły w Waszyngtonie w trakcie procedury zatwierdzania wyboru Joe Bidena na prezydenta USA. Na Kapitol wdarł się wtedy tłum ludzi, wśród których mieli być zwolennicy Donalda Trumpa. Doszło do starć z policją, w których zginęły cztery osoby.

Twitter oskarżył wtedy Donalda Trumpa o nawoływanie do przemocy, sam prezydent i jego zwolennicy mówią o cenzurze. Zwracali uwagę, że serwis zablokował nagranie Donalda Trumpa, w którym wzywał on uczestników zamieszek do rozejścia się. Prezydent USA zapowiedział, że rozważa utworzenie własnej platformy mediów społecznościowych

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!