USA: od 26 stycznia przylot tylko z negatywnym testem COVID-19

0
2080
COVID lotnisko Chicago
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Od 26 stycznia wszyscy pasażerowie, którzy będą chcieli dostać się do USA drogą powietrzną jeszcze przed wejściem na pokład samolotu, będą musieli okazać negatywny wynik testu na Covid-19, bądź dowód na to, że są ozdrowieńcami. Test będzie musiał być wykonany nie później niż 3 dni przed planowanym wylotem. Wytyczne wydało amerykańskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób. W komunikacie na stronie Centrum napisano, że jeśli pasażer nie zrobi testu lub nie okaże dokumentacji negatywnego wyniku, bądź dowodu na to, że jest ozdrowieńcem, nie zostanie wpuszczony na pokład. 

Po przybyciu na terytorium USA w ciągu 3-5 5 dni po przylocie będzie trzeba ponownie poddać się testowi na obecność koronawirusa. Oprócz tego przez 7 dni będzie konieczna samoizolacja. 

“Wzmożone testy nie wyeliminują całkowicie ryzyka, ale w połączeniu z samoizolacją i codziennymi środkami zapobiegawczymi takimi jak noszenie maseczek oraz dezynfekcja i zachowanie dystansu społecznego, możemy sprawić, że podróżowanie będzie bardziej bezpieczne” – powiedział szef Amerykańskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób Robert Redfield.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!