Elon Musk został najbogatszym człowiekiem świata

0
1212
Elon Musk
Fot. theverge.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM


Amerykański biznesmen i multimiliarder Elon Musk stał się najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek przekracza aktualnie 185 miliardów dolarów. Właściciel takich koncernów jak Tesla oraz SpaceX zwiększył swoje finansowe zasoby po wzroście cen akcji firmy Tesla. Musk wyprzedził w rankingu najbogatszych ludzi na globie Jeffa Bezosa, który to utrzymywał pozycję lidera od 2017 roku.

Sam Elon Musk odniósł się do tej informacji we wpisie na swoim profilu społecznościowym: “Około połowa moich pieniędzy jest przeznaczona na pomoc w ochronie środowiska naturalnego, a druga połowa na stworzenie samowystarczalnego miasta na Marsie, by zapewnić ciągłość istnienia (wszystkich gatunków) w razie trafienia Ziemii przez meteor jak w czasach dinozaurów lub w przypadku wybuchu trzeciej wojny światowej i samozniszczenia ludzkości.”

Tesla zaliczyła gwałtowny wzrost wartości swoich akcji i po raz pierwszy, w środę, przekroczyła wartość rynkową 700 miliardów dolarów . Sprawia to, że w tej chwili koncern motoryzacyjny Tesla jest warty więcej niż Toyota, Volkswagen, Hyundai, General Motors oraz Ford razem wzięte.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!