USA: zbiorowy pozew przeciwko Google

Wiadomości USA

2
368
Pozew USA Google, Google w sądzie

Większość stanów złożyła w czwartek pozew antymonopolowy przeciwko Google. Twierdzą oni, że gigant wśród wyszukiwarek internetowych posiada nielegalne prawo wyłączności na rynku wyszukiwania online, co szkodzi konsumentom i reklamodawcom.

Pozew, ogłoszony przez prokuratora generalnego Kolorado Phila Weisera, został wniesiony do sądu federalnego w Waszyngtonie. Do pozwu przyłączyli się prokuratorzy generalni 35 stanów: Alaski, Arizony, Connecticut, Delaware, Hawajów, Iowa, Idaho, Illinois, Kansas, Maine, Maryland, Massachusetts, Minnesota, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Jersey, New Mexico, New York, Karolina Północna, Dakota Północna, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pensylwania, Rhode Island, Dakota Południowa, Tennessee, Utah, Vermont, Wirginia, Waszyngton, Wirginia Zachodnia i Wyoming a także Dystryktu Kolumbii oraz terytoriów Guam i Puerto Rico.

„Konsumentom odmawia się korzyści z konkurencji, w tym możliwości wyższej jakości usług i lepszej ochrony prywatności. Reklamodawcom szkodzi niższa jakość i wyższe ceny, które z kolei są przekazywane konsumentom ”- stwierdził Weiser. 

Sprawa jest trzecim takim atakiem na Google w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Pod wieloma względami lawina amerykańskich pozwów antymonopolowych stanowi próbę dogonienia europejskich organów regulacyjnych, które spędziły ostatnie kilka lat na próbach rozprawienia się z Google. Efekty tego rozprawienia są jednak mało zauważalne.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

2 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze. W każdym kraju powinna być taka możliwość też dla zwykłego obywatela. Mi na przykład zniknęły bardzo ważne smsy i google pisze, że to błąd aplikacji. Kogo to obchodzi. A, gdzie odpowiedzialność?

  2. @Bo 19 grudnia, 2020 At 5:40 PM pyta: “A gdzie odpowiedzialność?”
    Odpowiadam: po stronie właściciela telefoniku. Jeżeli te smsy były takie ważne to trzeba było je sobie skopiować na jakiś trwały nośnik i powtórzyć to 5 razy. Łatwo być leniem na codzień aby potem wrzeszczeć jak dzidziuś i obwiniać kogo innego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!