USA: Wiceprezydent Mike Pence publicznie zaszczepił się na Covid-19

Wiadomości USA

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence i jego żona Karen Pence zostali publicznie zaszczepieni na Covid-19. Po zabiegu wiceprezydent USA wyraził przekonanie, że szczepionka doprowadzi do przezwyciężenia pandemii koronawirusa. Zapewnił też, że jest ona bezpieczna i efektywna.

Amerykańska para wiceprezydencka została zaszczepiona na koronawirusa w Białym Domu przed kamerami telewizyjnymi. Przed zabiegiem lekarze upewnili się, że Mike Pence i jego żona nie mają objawów Covid-19 i nie mieli wcześniej silnych reakcji alergicznych na szczepionki. Po szczepieniu pielęgniarka poinformowała, że drugą dawkę otrzymają za 21 dni. „To medyczny cud” – powiedział Mike Pence wskazując na rekordowe tempo wynalezienia i dystrybucji szczepionki. „Przyjdzie taki dzień, że koronawirus będzie przeszłością. Stanie się to dzięki bezpiecznej i skutecznej szczepionce oraz dalszemu zachowaniu ostrożności przez Amerykanów” – mówił wiceprezydent USA. 

Prezydent Donald Trump nie brał udziału w uroczystości i nie wiadomo kiedy podda się szczepieniu. W przyszłym tygodniu zaszczepiony zostanie prezydent-elekt Joe Biden oraz członkowie Kongresu. Szczepienia na Covid-19 w USA rozpoczęły się w poniedziałek, gdy do dystrybucji trafiła szczepionka firm Pfizer i BioNTech. Prawdopodobnie dziś zatwierdzona zostanie szczepionka koncernu Moderna. Amerykańskie władze liczą na to, że do końca grudnia uda się zaszczepić 20 milionów osób. Dla wszystkich chętnych szczepionka ma być dostępna późną wiosną.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!