Sąd Najwyższy po stronie grup religijnych

Wiadomości USA

0
903
Sąd Najwyższy USA
Fot. SupremeCourt USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sąd Najwyższy we wtorek ponownie stanął po stronie grup religijnych w Kolorado i New Jersey. Ich zdaniem, związane z covid-19 ograniczenia w nabożeństwach religijnych naruszały prawa do wolności religijnej. 

Jedną sprawę wnieśli do sądu ksiądz Kevina Robinson i rabina Yisrael A. Knopfler w New Jersey, a drugą – mały kościół w Kolorado High Plains Harvest Church. 

Wniosek z New Jersey dotyczył ograniczeń w ilości osób, które mogą się zebrać w domach modlitewnych, a także stanowego nakazu noszenia maseczek. New Jersey wymaga, aby zgromadzenia religijne zajmowały nie więcej niż 25% sali. Stan wymaga również noszenia masek w pomieszczeniach. 

Spór w Klorado natomiast został wniesiony przeciwko Jill Hunsaker Ryan, dyrektorowi wykonawczemu Departamentu Zdrowia i Środowiska Kolorado, która wydała rozkaz ograniczający frekwencję w domach modlitwy do 50 osób. Prawnicy kościoła stwierdzili, że polityka państwa traktuje kościoły inaczej niż organizacje świeckie, pozwalając na robienie zakupów a zakazując spotkań w celu wielbienia Boga. 

Urzędnicy stanu Kolorado znieśli ograniczenia dla zgromadzeń w kościele po wyroku Sądu Najwyższego w podobnej sprawie w Nowym Jorku.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!