Detroit: skargi dot. samochodów marki Tesla, problemy z przednim zawieszeniem

Wiadomości USA

0
253
Samochód Tesla
Fot. qz.com

Agencja ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego USA w Detroit bada skargi, jakie wpłynęły od użytkowników samochodów marki Tesla. Właściciele tych samochodów mają problem z przednim zawieszeniem. Problem może dotyczyć nawet 115 000 samochodów elektrycznych Tesli.

Do National Highway Traffic Safety Administration wpłynęły 43 skargi dotyczące połączenia przegubów kulowych, które może spowodować zetknięcie się opony z nadkolem.

Problem dotyczy sedanów Model S wyprodukowanych między 2015 a 2017 rokiem oraz SUV-ów model X z 2016 do 2017 roku.

Agencja twierdzi, że 32 właścicieli skarżyło się na awarie przy niskich prędkościach, ale 11 stwierdziło, że połączenia zawiodły na drogach podczas jazdy z prędkością powyżej 10 mil na godzinę, w tym czterech przy prędkościach autostradowych. Mówi się, że liczba skarg rośnie wraz ze starzeniem się pojazdów. 

Ponadto NHTSA twierdzi, że ma osiem skarg, które mogą obejmować awarie zawieszenia. Nie ma doniesień o wypadkach ani obrażeniach.

Agencja zbada, jak często występuje problem i jakie są konsekwencje dla bezpieczeństwa. 

NHTSA podaje, że w 2017 roku Tesla wydała biuletyn serwisowy opisujący awarię i informujący, że kierowcy mogą nadal kontrolować pojazdy, „ale opona może stykać się z nadkolem”. Według biuletynu pojazdy, w których występują problemy, były produkowane od 19 stycznia 2016 r. do 25 maja 2016 r.

Ale NHTSA stwierdziła, że skargi obejmują 41 pojazdów zbudowanych przed lub po zakresie podanym w biuletynie. Dwadzieścia dziewięć zostało zbudowanych po zakończeniu serii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!