USA: Mike Tyson wraca na ring, pojedynek w LA dziś wieczorem

Wiadomości USA

0
Mike Tyson Ray Jones boks
Fot. dazn.com/FITE,Triller
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Mike Tyson wraca na ring. Piętnaście lat po przejściu na emeryturę były mistrz wagi ciężkiej zmierzy się z inną legendą boksu, Royem Jonesem Jr., w pokazowej walce zatytułowanej „Frontline Battle”. 

Do walki dojdzie na ringu w Staples Center w Los Angeles w sobotę 28. listopada, początek o godzinie 8 pm czasu chicagowskiego. Słynna niegdyś “Bestia” ma 54 lata, jego rywal 51.

Trener Tysona Rafael Cordeiro przekonuje jednak, że legendarny pięściarz jest w formie 21-latka.  Roy Jones Jr. w swoim najlepszym czasie zdobywał pasy mistrza świata WBC, WBA i IBF w kategorii półciężkiej, a potem wywalczył pas mistrza WBA w wadze ciężkiej.

Z kolei Tyson to najmłodszy mistrz świata wagi ciężkiej, po który sięgnął w wieku 20 lat, 4 miesięcy i 22 dni, pokonując przez nokaut Trevora Berbicka w 1986 roku. Rok później wywalczył pasy WBC, WBA i IBF w pojedynku z Tonym Tuckerem, zostając absolutnym królem wagi ciężkiej. Równie głośno było o nim poza ringiem. „Bestia” hodował tygrysy, brał udział w bójkach, rozdawał supersamochody i uzależnił się od narkotyków. Większość kibiców zna też historię ucha, które Tyson odgryzł podczas walki z Evanderem Holyfieldem. Mimo podeszłego jak na sportowców wieku emocji dziś na pewno nie zabraknie.  Walkę będzie można zakupić i obejrzeć w internecie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!