USA: koniec audytu wyborów w stanie Georgia

Wiadomości USA

0
Georgia
Fot. georgia.gov
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W amerykańskim stanie Georgia kończy się audyt głosowania w wyborach prezydenckich. Jego wyniki mają zostać przedstawione dzisiaj. Wczoraj sztab Donalda Trumpa złożył wniosek o ponowne przeliczenie głosów w dwóch okręgach stanu Wisconsin. Tymczasem sztab Joe Bidena kontynuuje przygotowania do przejęcia władzy.

Audyt w Georgii polegał na ręcznym przeliczeniu prawie 5 milionów kart wyborczych. Wykazał on dotąd rozbieżności w czterech okręgach – w trzech większość głosów zdobył Donald Trump, w jednym Joe Biden. Po uwzględnieniu dodatkowych głosów przewaga kandydata demokratów nad urzędującym prezydentem zmniejszyła się z ponad 14 do niespełna 13 tysięcy głosów. Sekretarz stanu Georgia Brad Raffensperger powiedział w telewizji CNN, że nie spodziewa się, by audyt zmienił ostateczny wynik w Georgii, gdzie zwycięstwo odniósł Joe Biden. 

Wczoraj sztab Donalda Trumpa poinformował o złożeniu wniosku o ponowne przeliczenie głosów w demokratycznych okręgach Wisconsin – Milwaukee i Dane. Ponieważ w skali stanu przewaga Joe Bidena jest większa niż pół procent, sztab prezydenta USA będzie musiał ponieść koszty ponownego liczenia głosów w wysokości 3 milionów dolarów.

Prawnicy prezydenta Trumpa podejmują różne działania, by zablokować certyfikowanie wyborów w kluczowych stanach. Dotąd nie przedstawili oni dowodów na oszustwa wyborcze na dużą skalę. Tymczasem Joe Biden rozmawiał wczoraj z pracownikami służby zdrowia, którzy walczą postępującą pandemią koronawirusa. Wcześniej przedstawił listę urzędników, którzy obejmą główne stanowiska w Białym Domu. Dziś Joe Biden weźmie udział w wirtualnym spotkaniu z przedstawicielami Krajowego Stowarzyszenia Gubernatorów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!