D. Trump domaga się ponownego przeliczenia głosów w stanie Wisconsin

0
712
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump domaga się ponownego przeliczenia części głosów, oddanych w wyborach prezydenckich w stanie Wisconsin. Chodzi o 20 tysięcy głosów oddanych na jego wyborczego konkurenta Joe Bidena przez mieszkańców hrabstw Milwaukee i Dane.

Władze stanu podały, że otrzymały od sztabu wyborczego Donalda Trumpa 3 miliony dolarów na pokrycie kosztów ponownego liczenia głosów. Zgodnie z prawodawstwem stanu Wisconsin Donald Trump ma prawo domagać się ponownego przeliczenia głosów, bo Joe Biden zwyciężył różnicą głosów wynoszącą mniej niż jeden procent, ale większą niż dwadzieścia pięć setnych procent. Musi też pokryć koszty ponownego liczenia głosów.

Urzędujący prezydent nie chce uznać podawanych przez media rezultatów wyborów, według których zwyciężył Demokrata Joe Biden. Zarzuca komisjom wyborczym różnego rodzaju fałszerstwa wyborcze. Sztab wyborczy Donalda Trumpa wytoczył w kilku stanach procesy w sprawie fałszerstw, jednak według stanowych komisji wyborczych do fałszerstw nie doszło.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!