Boeingi 737 Max powrócą do lotów

0
315

Uziemione przez 20 miesięcy Boeingi 737 Max będą mogły powrócić do lotów. Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa ogłosiła, że po wprowadzonych modyfikacjach samoloty te są bezpieczne. 

Samoloty Boeing 737 Max zostały uziemione w marcu 2019 roku po dwóch katastrofach maszyn etiopskich i indonezyjskich linii lotniczych, w których zginęło 346 osób. Dochodzenie wykazało, że do tragedii przyczyniło się kilka czynników, w tym błędne działanie pokładowego systemu kontroli lotu MCAS. Federalna Administracja Lotnictwa zapewniła, że wprowadzone w Boeingach 737 Max poprawki konstrukcyjne, zmiany oprogramowania i dodatkowe procedury szkolenia pilotów umożliwiają bezpieczne loty tych maszyn. 

Boeing szacuje, że kryzys związany z uziemieniem samolotów 737 Max kosztował firmę 20 miliardów dolarów. Linie lotnicze anulowały zamówienia na ponad 1000 tych samolotów. Amerykański koncern ma w tej chwili gotowych 450 maszyn. Będą one mogły być dostarczone po wprowadzeniu zmian, wymaganych przez Federalną Administrację Lotnictwa. W tej chwili głównym celem Boeinga jest odzyskanie zaufania klientów, pilotów oraz pasażerów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!