USA – FBI: planowano porwać gubernator Michigan

0
Fot. Facebook: Governor Gretchen Whitmer
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sześciu mężczyzn planowało porwanie gubernator Michigan Gretchen Whitmer, tak wynika z dokumentów przeprowadzonego przez FBI dochodzenia, a złożonych w sądzie federalnym. Czterech z sześciu mężczyzn miało spotkać się w środę, aby „zapłacić za materiały wybuchowe i sprzęt taktyczny”. Do zatrzymania mężczyzn doszło dzięki współpracy tajnych agentów z informatorami, będącymi członkami grupy.

Porwanie Gretchen Whitmer miało mieć miejsce w jej drugim domu w północnym Michigan.

Whitmer była krytykowana za reakcję stanu na pandemię koronawirusa. Gubernator nałożyła poważne ograniczenia na przemieszczanie się osób w całym Michigan i na działalność gospodarki.

Z dokumentów FBI wynika także, że grupa planowała początkowo ataki na wiele ośrodków władzy w USA, które ich zdaniem nie działały zgodnie z Konstytucją Stanów Zjednoczonych. Jeden z liderów wspominał o szturmowaniu budynku władz stanowych w Lansing i wzięciu zakładników, w tym gubernator Whitmer, którą następnie chciał sądzić za zdradę stanu. Plan miał być zrealizowany przed wyborami 3 listopada. Później jednak grupa zdecydowała się na zmianę strategii i atak na wakacyjny dom gubernator.

Zatrzymani mężczyźni to: Adam Fox, Ty Garbin, Kaleb Franks, Daniel Harris, Brandon Caserta, wszyscy z Michigan oraz Barry Croft z Delaware.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!