USA: ponadpartyjne poparcie inicjatywy Trójmorza w Kongresie

0
1024
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Inicjatywa Trójmorza uzyskała ponadpartyjne poparcie w amerykańskim Kongresie. Rezolucję w tej sprawie jednogłośnie uchwaliła komisja spraw zagranicznych Izby Reprezentantów. 

Inicjatorzy rezolucji podkreślili szerokie poparcie dla inicjatywy Trójmorza wśród amerykańskich władz. Autorami projektu rezolucji, wyrażającej poparcie dla Inicjatywy Trójmorza, są demokratyczna członkini Izby Reprezentantów z Ohio Marcy Kaptur i republikanin z Illinois, Adam Kinziger. We wspólnym komunikacie pochwalili oni strategiczne partnerstwo 12 krajów Europy środkowej i wschodniej w dziedzinie energetyki, infrastruktury i wspólnego finansowania projektów pomiędzy Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym. Kongresmani ocenili, że Inicjatywa Trójmorza pomoże przeciwstawić się wrogim działaniom ze stron Rosji i Chin. 

Marcy Kaptur powiedziała, że wynik głosowania w komisji nad rezolucją pokazuje silne poparcie dla Trójmorza w Stanach Zjednoczonych. Wyraziła też nadzieję na szybkie przyjęcie dokumentu przez całą Izbę Reprezentantów. Kongresman Adam Kinziger podkreślił, że Inicjatywa Trójmorza jest wspierana także przez Biały Dom i Departament Stanu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!