Prezydent USA Donald Trump nominowy do Pokojowej Nagrody Nobla

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla 2021. Jego kandydaturę zgłosił norweski poseł, przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Christian Tybring-Gjedde. Jak argumentuje, docenione powinny zostać wysiłki Trumpa na rzecz porozumienia między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. 

Umowa została po raz pierwszy ogłoszona przez prezydenta Donalda Trumpa 13 sierpnia, a jej podpisanie ma nastąpić 15 września w Białym Domu. W ceremonii wezmą udział min. premier Izraela Benjamin Netanjahu i minister spraw zagranicznych Emiratów Szejk Abdullah bin Zayed Al Nahyan.

„Nie jestem wielkim zwolennikiem Trumpa” – powiedział Christian Tybring-Gjedde w rozmowie z Fox News. Jednak komisja powinna przyjrzeć się faktom i osądzić go na podstawie faktów, a nie tego, jak czasami się zachowuje – mówił dalej Norweg.

Jak dotychczas czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych otrzymało Pokojową Nagrodę Nobla: Barack Obama w 2009 r., Theodore Roosevelt w 1906 r., Woodrow Wilson w 1920 r. i Jimmy Carter w 2002 r. 

Zwycięzca z 2021 roku zostanie ogłoszony dopiero w październiku przyszłego roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!