Chiny wstrzymują akredytacje części dziennikarzy z USA

0
596
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Chińskie władze wstrzymują przedłużanie akredytacji dziennikarzom amerykańskich mediów. 
To odpowiedź na podobny krok władz Stanów Zjednoczonych, które jak dotąd nie wydały nowych wiz dziennikarskich pracownikom chińskich mediów. Klub Korespondentów Zagranicznych w Chinach apeluje do władz o powstrzymanie się od wykorzystywania wiz dziennikarskich jako elementu gry politycznej. 

Chińskie władze odmówiły przedłużenia akredytacji co najmniej 5 korespondentom dużych amerykańskich mediów, między innymi agencji Bloomberg, CNN czy “Wall Street Journal”. W normalnym trybie korespondenci co roku odnawiają dokumenty zatwierdzane przez chińskie MSZ, a później także przez biuro bezpieczeństwa publicznego Chin. Teraz jednak dziennikarzom wydano jedynie dokument zaświadczający, że mogą nadal wykonywać swój zawód w Chinach przez najbliższe dwa miesiące. Na początku listopada upływa bowiem termin przedłużania amerykańskich wiz pracownikom chińskich państwowych mediów w USA. Amerykańskie władze nie podjęły jeszcze decyzji, czy dziennikarze z Chin otrzymają akredytacje. 

Klub Korespondentów Zagranicznych w Chinach apeluje o przerwanie cyklu tego typu działań. W opinii władz klubu, bieżący rok staje się jednym z najgorszych dla wolności mediów, w kontekście warunków pracy zagranicznych korespondentów w Chinach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!