USA: zgoda na leczenie Covid19 osoczem krwi

0
Koronawirus, informacje, statystyki, Chicago, USA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykańska Federalna Administracja Żywności i Leków wydała w trybie nadzwyczajnym zgodę na leczenie Covid19 osoczem krwi ozdrowieńców. Poinformował o tym w Białym Domu prezydent Donald Trump.

Prezydent Donald Trump wystąpił na konferencji prasowej wraz z szefem resortu zdrowia Alexem Azarem oraz dyrektorem federalnej Agencji Leków Stephenem Hahnem. „Z satysfakcją chciałem przekazać naprawdę historyczną wiadomość w naszej walce z chińskim wirusem, które uratuje wiele istnień ludzkich” – oświadczył Donald Trump. 
Amerykański prezydent dodał, że leczenie osoczem krwi ozdrowieńców okazało się bezpieczną i skuteczną terapią, która podczas testów zredukowała śmiertelność pacjentów leczonych na Covid-19 o 35 procent. „Wzywam wszystkich Amerykanów, którzy wyzdrowieli z koronawirusa by oddali osocze jeszcze dziś. Proszę o to” – apelował amerykański prezydent. 

Federalna Agencja Żywności i Leków przyznała, że dotychczas nie przeprowadzono pełnych i badań skuteczności leczenia osoczem krwi ozdrowieńców. Agencja stwierdziła jednak, że cząstkowe badania są obiecujące i że leczenie osoczem może być efektywne u części pacjentów, szczególnie tych którzy otrzymali ją na początku choroby. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!