Chiny: od lipca szczepione są osoby przeciwko Covid-19

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Chiny już od ponad miesiąca prowadzą szczepienia przeciwko koronawirusowi osób najbardziej narażonych na kontakt z patogenem – poinformował przedstawiciel Narodowej Komisji Zdrowia. Choć oficjalnie nie zakończyły się testy żadnej z siedmiu szczepionek opracowanych w chińskich laboratoriach, to 22 lipca władze wydały zgodę na wykorzystywanie ich “w sytuacjach nadzwyczajnych”. 

Szef komisji nauki i rozwoju technologicznego Narodowej Komisji Zdrowia Zheng Zhongwei poinformował o tym w wywiadzie dla chińskiej telewizji centralnej. Dziś temat podejmują też hongkońskie media, m.in. “South China Morning Post”.

Szczepionkę przeciwko Covid-19 podano już niektórym osobom z grup wysokiego ryzyka zakażenia patogenem – pracownikom służby zdrowia oraz straży granicznej. Zheng Zhongwei poinformował, że decyzję tę podjęto “zgodnie z prawem”.

W Chinach trwają testy siedmiu szczepionek przeciwko koronawirusowi. Cztery z nich są już w ostatniej fazie testów klinicznych. Chińskie władze nie poinformowały, która ze szczepionek podawana jest już osobom z grup podwyższonego ryzyka. Nie wiadomo też, ile osób do tej pory zaszczepiono.

Po oficjalnym dopuszczeniu szczepionki do sprzedaży, w pierwszej kolejności trafić ma ona w Chinach do pracowników sektora transportu i usług oraz sprzedawców na tragach z żywnością.
Chińskie szczepionki uzyskały zgody na testy kliniczne także poza Chinami, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Argentynie, Brazylii i Rosji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!