Donald Trump: sytuacja na Białorusi jest straszna

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że jego administracja bacznie monitoruje protesty na Białorusi. Zdaniem amerykańskiego przywódcy demonstracje przeciwko białoruskiemu przywódcy Aleksandrowi Łukaszence są trudną, wymagającą odwagi sytuacją.

Prezydent określił sytuację na Białorusi mianem strasznej. Przywódca Stanów Zjednoczonych poinformował, że jego rząd będzie uważnie obserwować sytuację w tym kraju.

Donald Trump został poproszony przez dziennikarzy o komentarz do sytuacji na Białorusi przed odlotem z Białego Domu na spotkania wyborcze w Minnesocie i Wisconsin. „To okropne. Sytuacja na Białorusi jest straszna. Będziemy śledzić wydarzenia w tym kraju bardzo uważnie” – mówił amerykański prezydent.

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo poinformował wcześniej, że prowadzi konsultacje w sprawie sytuacji na Białorusi z Unią Europejską. Podczas niedawnej wizyty w Warszawie, szef amerykańskiej dyplomacji obiecał, że Stany Zjednoczone będą starać się jak tylko mogą pomóc narodowi Białoruskiemu osiągnąć suwerenności i wolność. 

Masowe protesty w wielu białoruskich miastach trwają od ubiegłej niedzieli. Wybuchły po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów prezydenckich, które opozycja uznała za sfałszowane. Kilkutysięczne demonstracje były początkowo brutalnie tłumione przez siły porządkowe.

Amerykańskie władze już wcześniej apelowały do Aleksandra Łukaszenki o podjęcie rozmów z opozycją i zaprzestanie przemocy wobec protestujących.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!