Wycofanie amerykańskich żołnierzy z Niemiec rozpocznie się za kilka tygodni

0
Facebook: Departament Obrony USA

Sekretarz obrony USA Mark Esper zapowiedział, że pierwsze oddziały amerykańskie opuszczą bazy w Niemczech w ciągu najbliższych tygodni. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami amerykański kontyngent w Niemczech zostanie zmniejszony o prawie 12 tysięcy żołnierzy, jednak ich wycofanie może potrwać kilka lat.

Jeden z generałów armii USA przewiduje, że duża część oddziałów – około 5 tysięcy żołnierzy – pozostanie w Europie i prawdopodobnie zostanie przeniesiona do Włoch i Belgii. Cały proces wycofywania części amerykańskiego kontyngentu z Niemiec będzie długotrwały i może pochłonąć kilka miliardów dolarów. Konieczne będzie wybudowanie nowych baz wojskowych dla żołnierzy powracający z misji w Europie oraz dla tych przenoszonych do innych państw europejskich.

Plan zmniejszenia obecności żołnierzy USA w Niemczech nie zyskał aprobaty kongresmenów. Obawiają się oni, że zwiększy to wpływy Rosji w tym regionie Europy.
Prezydent Donald Trump chce zmniejszyć liczbę amerykańskich żołnierzy stacjonujących w bazach zlokalizowanych u naszych zachodnich sąsiadów do 25 tysięcy. Powodem tej decyzji mają być zbyt małe wydatki na obronność ze strony rządu Niemiec.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!