ONZ apeluje o zmianę w funkcjonowaniu miast na świecie

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Organizacja Narodów Zjednoczonych proponuje zmiany w funkcjonowaniu miast. Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres twierdzi, że pandemia koronawirusa ujawniła wiele słabych stron miast i należy je teraz poprawić. Szczegóły proponowanych zmian znalazły się w wydanych właśnie przez ONZ rekomendacjach.

W opublikowanym w internecie przesłaniu szef ONZ mówi, że to właśnie miasta ponoszą teraz największy ciężar pandemii. Spośród wszystkich przypadków koronawirusa 90 procent notuje się właśnie w miastach. Zdaniem Antonio Guterresa, pandemia ujawniła nierówności społeczne w dostępie do służby zdrowia czy też czystej wody.
“To jest czas, by przemyśleć i zmienić nasz miejski świat. To jest czas, by przystosować się do realiów tej i następnych pandemii. To nasza szansa, by odbudować się w lepszy sposób i zbudować dynamiczne i trwałe miasta dla wszystkich” – dodaje Guterres.

ONZ proponuje w rekomendacjach, aby zapewnić wszystkim mieszkańcom miast równy dostęp do lekarzy, wody i środków higienicznych. Organizacja apeluje też o zapewnienie schronienia bezdomnym oraz o tworzenie ekologicznych gospodarek. ONZ uważa też, że należy zwiększyć uprawnienia i siłę oddziaływania lokalnych władz.
Pandemia koronawirusa na świecie kosztowała dotąd życie 655 tysięcy osób. Globalna liczba zakażeń wynosi obecnie 16,5 miliona. Od początku roku wśród najbardziej dotkniętych wirusem miast znalazły się chińskie Wuhan, amerykański Nowy Jork, włoskie Bergamo, brazylijskie Sao Paulo czy hiszpański Madryt i Barcelona.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!