Biały Dom rozważa redukcję wojsk USA w Korei Południowej

0
Biały Dom USA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Biały Dom rozważa zmniejszenie liczebności wojsk USA w Korei Południowej. Jak informuje dziennik Wall Street Journal, powodem jest brak porozumienia Waszyngtonu z Seulem na temat kosztów utrzymania amerykańskich baz w tym kraju.  
Stany Zjednoczone są obecne militarnie w Korei Południowej od czasu Wojny Koreańskiej. Od początku lat dziewięćdziesiątych rząd w Seulu współuczestniczy w kosztach ich utrzymania. W ubiegłym roku Koreańczycy zapłacili 926 milionów dolarów, czyli o ponad 8% więcej niż w 2018. Seul zgodził się też na stopniowe zwiększanie tego budżetu do 1,3 miliarda dolarów w roku 2024. Donald Trump odrzucił tę propozycję domagając się takiej kwoty już w pierwszym roku. W jednym z wpisów na Twitterze stwierdził, że Korea południowa powinna płacić docelowo 5 miliardów dolarów rocznie. 
Jak informuje Wall Street Journal Biały Dom zwrócił się do Pentagonu o przygotowanie planu redukcji sił USA w Korei Południowej na wypadek braku porozumienia. Gazeta podkreśla, że ostateczne decyzje w sprawie terminu i liczby żołnierzy, którzy mieliby zostać wycofani z Korei, jeszcze nie zapadły. Obecnie stacjonuje tam 28,5 tysiąca Amerykanów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!