USA – Washington Post: Donald Trump o szeregu działań przeciw Rosji

0
President Donald J. Trump . (Official White House Photo by D. Myles Cullen)
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapewnił w wywiadzie dla Washington Post, że nie chce wychodzić z NATO. Podkreślił, że chce, by wszyscy członkowie Sojuszu “uczciwie wnosili swój wkład”.

W tym kontekście przypomniał, że udało mu się przekonać członków Sojuszu NATO do zwiększenia wydatków na obronność o łącznie 140 miliardów dolarów. Jak zauważył, ośmiu członków Sojuszu, po jego namowach, wydaje już 2 procent swojego PKB na wojsko. Jego zdaniem, taki nakład jest wciąż zbyt mały.

Donald Trump przypomniał, że w najbliższym czasie 10 tysięcy amerykańskich żołnierzy opuści Niemcy. Połowa z nich powróci do Stanów Zjednoczonych, a pozostałe pięć tysięcy zostanie przeniesionych w dwie inne lokalizacje, w tym do Polski. Jak powiedział, to kraje, które na to zasługują.

Trump przypomniał też o wywieraniu presji na Niemcy w sprawie gazociągu Nord Stream 2. Powiedział, że kraj ten płaci miliardowe kwoty za dostawę surowca Rosji, co jest nie do pogodzenia z polityką uniezależniania się od Moskwy.

W wywiadzie dla Washington Post Donald Trump przyznał, że w 2018 roku Stany Zjednoczone przeprowadziły atak hakerski na farmę trolli w Petersburgu, która próbowała wpłynąć na wynik wyborów. Wysłał też pomoc militarną na Ukrainę, a własną armię – zmodernizował. 
Amerykański przywódca przypomniał o starciach z rosyjskimi najemnikami w Syrii i sankcjach nakładanych na Rosję. Jednocześnie zapewnił o dobrych kontaktach z Władimirem Putinem. Jak powiedział, jednym z najważniejszych wspólnych tematów z prezydentem jest sprawa traktatu o kontroli nad bronią atomową.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!