USA: rośnie liczba infekcji koronawirusem

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rośnie liczba przypadków koronawirusem w Stanach Zjednoczonych. Tylko w ciągu ostatniej doby stwierdzono 65 tysięcy infekcji. W górę idzie także liczba przypadków śmiertelnych. Wczoraj zanotowano ich w USA prawie 900. Najgorsza sytuacja panuje w południowych stanach. Eksperci ostrzegają, że sytuacja może się pogorszyć także w reszcie kraju. 

W ostatnich tygodniach nastąpił znaczny wzrost liczby infekcji na Florydzie, w Teksasie, Georgii, Karolinie Południowej i Arizonie. Stany te jako jedne z pierwszych rozpoczęły odmrażanie gospodarek, między innymi za namową prezydenta Donalda Trumpa. Obecnie notują one rekordy infekcji i hospitalizacji. Na Florydzie od momentu zniesienia obostrzeń liczba infekcji wzrosła trzynastokrotnie a w Karolinie Południowej dziesięciokrotnie. Trudna sytuacja panuje też w Kalifornii. W górę idzie także liczba przypadków śmiertelnych. 

W tej chwili najlepsza sytuacja panuje na północnym wschodzie USA. W Nowym Jorku, który jeszcze niedawno był najbardziej dotknięty przez epidemię, obecnie notuje się tylko po kilkaset infekcji dziennie a liczba pozytywnych testów spadła poniżej 1 procenta.
Główny epidemiolog kraju doktor Anthony Fauci powiedział, ze USA są obecnie w bardzo trudnej sytuacji i zaapelował o spowolnienie odmrażania gospodarki. Z oceną Fauciego nie zgadza się prezydent Donald Trump, który przekonuje, że jego rząd odniósł sukces w walce z koronawirusem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!