USA: rząd rozszerza testy na koronawirusa

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rząd Stanów Zjednoczonych rozszerza zakres testów na koronawirusa. Od dziś badaniom będą poddawane nie tylko osoby z objawami, które podróżowały do Chin ale również te, które przebywały w Iranie, Japonii, Włoszech i Korei Południowej.

 Aby zostać przebadanym na obecność koronawirusa w Stanach Zjednoczonych trzeba posiadać objawy kliniczne i należeć do grupy ryzyka epidemiologicznego. Objawy kliniczne obejmowały dotychczas gorączkę i symptomy choroby dolnych dróg oddechowych, a epidemiologiczne bezpośredni kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Testy przeprowadzano także Amerykanom wymagającym leczenia szpitalnego dolnych dróg oddechowych, którzy odwiedzili Chiny. 

 Zgodnie z nowymi wytycznymi testy będą przeprowadzane także osobom, które trafiły do szpitala z chorobą dolnych dróg oddechowych a w ciągu 14 dni poprzedzających chorobę były w Iranie, Japonii, Włoszech i Korei Południowej czyli krajach z największą liczbą zakażeń. Dodatkowo testom zostaną poddani pacjenci, którzy trafili do szpitala z zapaleniem płuc a lekarze nie są w stanie stwierdzić przyczyny choroby. 

 W ostatnich dniach amerykańskie władze były krytykowane za to, że objęły testami na koronawirusa zbyt małą liczbę osób. W całych Stanach Zjednoczonych przeprowadzono ich niespełna 500, z czego 15 dało wynik pozytywny. Kryteria zmieniono dzień po tym jak koronawirusa wykryto u mieszkańca Kalifornii, którego wcześniej nie poddano testom ponieważ nie spełniał rządowych kryteriów mimo, że lekarze podejrzewali u niego chorobę. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!