USA: przekażemy miliard dolarów na finansowanie krajów Trójmorza

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone chcą przekazać miliard dolarów na projekty energetyczne krajów Trójmorza. Zapowiedział to podczas światowej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium amerykański sekretarz stanu, Mike Pompeo. 

Polityk wyjaśniał, że ma to pomóc w zmniejszeniu zależności krajów Europy Środkowej i Wschodniej od Rosji. “Nasz cel jest dosyć prosty. Pobudzać prywatne inwestycje w sektor energetyczny – by chronić wolność i demokrację na całym świecie” – mówił polityk.

Mike Pompeo mówił o wsparciu dla krajów Trójmorza podczas wystąpienia na temat pozycji krajów Zachodu na światowej scenie. Amerykański sekretarz stanu krytykował wypowiedzi o kryzysie NATO i podziałach w Sojuszu. Mike Pompeo zaznaczył, że zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w walkę o „wolność i demokrację na świecie” nie maleje. “Jesteśmy tu dziś, by mówić o faktach. Twierdzenia o śmierci Sojuszu Północnoatlantyckiego są drastycznie przesadzone. Zachód wygrywa. Wszyscy wygrywamy. Robimy to razem” – oświadczył Mike Pompeo.

Trójmorze powstało w 2015 roku z inicjatywy Polski i Chorwacji. Jego celem jest rozwijanie współpracy gospodarczej i politycznej krajów Europy Środkowo-Wschodniej. 

Na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa setki światowych przywódców i ekspertów dyskutują o wyzwaniach stojących przed światem. Debaty w ramach konferencji potrwają do jutra. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!