Porozumienie USA – Chiny

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rozejm w wojnie handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami staje się faktem. Przedstawiciele obu krajów podpiszą dziś w Waszyngtonie porozumienie, na mocy którego Pekin zakupi amerykańskie produkty za niemal 200 miliardów dolarów. W zamian za to Stany Zjednoczone wstrzymają podnoszenie ceł na chińskie produkty.

Ceremonia zawarcia porozumienia odbędzie się w Białym Domu. Dokument podpiszą prezydent Donald Trump i wicepremier Chin Liu He. Chiny zobowiążą się w nim do zakupu w najbliższych dwóch latach amerykańskich wyrobów przemysłowych za 80 miliardów, energii za 53 miliardy, produktów żywnościowych za 35 miliardów i usług za 32 miliardy dolarów. 

 Pekin zobowiąże się także do znoszenia reguł wymagających transferu amerykańskiej technologii do chińskich podmiotów. W przededniu podpisania porozumienia Waszyngton wycofał się z uznawania Chin za manipulatora walutowego. Porozumienie nie zawiera jednak harmonogramu znoszenia ceł jakie USA nałożyły na import z Chin o wartości 370 miliardów dolarów. Ma to zostać uregulowane w kolejnej umowie, nad którą negocjacje pomiędzy Waszyngtonem, a Pekinem mają rozpocząć się wkrótce. Dokument, który ma zostać podpisany dzisiaj Biały Dom określa mianem porozumienia pierwszego etapu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!