Ukraina: otrzymano systemy Patriot z USA, Niemiec i Holandii

0
Fot. Breaking Defense

Na Ukrainę dostarczono wyrzutnie Patriot z USA, Niemiec i Holandii. Wcześniej informowano jedynie o niemieckich Patriotach, które dotarły nad Dniepr. Systemy Patriot to nowoczesne i dalekosiężne systemy obrony przeciwpowietrznej, których Ukraina potrzebuje, aby bronić się przed rosyjskimi rakietami i lotnictwem.

Ukraińskie ministerstwo obrony potwierdziło dziś rano otrzymanie Patriotów z Niemiec. Następnie wiceszef resortu Ołeksandr Pawluk w informacji zamieszczonej w internecie napisał, że do jego kraju przyjechały także systemy Patriot z USA i Holandii. Jak dodał, wyrzutnie Patriot pomogą w obronie przed rosyjskimi rakietami i będzie to istotne wzmocnienie sił obrony przeciwpowietrznej. Rzecznik ukraińskich Sił Powietrznych pułkownik Jurij Ihnat zaznacza, że do tej pory Ukraińcy nie mogli zestrzelić rosyjskich pocisków balistycznych. Jak dodaje, są to pierwsze systemy, które będą mogły niszczyć takie rosyjskie balistyczne rakiety, jak Iskander-M i inne.

Nie poinformowano oficjalnie ile Patriotów dostarczono nad Dniepr. Wcześniej USA, Niemcy i Holandia obiecały przekazanie po jednej baterii tej broni. Kilkudziesięciu ukraińskich żołnierzy przeszło już w USA szkolenia z obsługi wyrzutni.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!