USA: Facebook wypłaci użytkownikom pieniądze na mocy ugody sądowej o wartości 725 mln dolarów

2
Fot. komando.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Można aplikować o otrzymanie części kwoty 725 milionów dolarów na mocy ugody osiągniętej z Facebookiem dotyczącej złamania reguł ochrony prywatności danych.

Użytkownicy Facebooka, którzy posiadali konto pomiędzy majem 2007 a grudniem 2022 mogą teraz zaaplikować o część pieniędzy z ugody dotyczącej skandalu związanego z firmą Cambridge Analytica. Meta, firma rodzic Facebooka, w grudniu zgodziła się przeznaczyć kwotę 725 milionów dolarów w odpowiedzi na pozew oskarżający Meta o udostępnianie prywatnych informacji użytkowników firmom Cambridge Analytica i innym firmom trzecim oraz wprowadzanie błąd użytkowników na temat swoich praktyk ochrony prywatności. Po trwającej 4 lata batalii sądowej rozpoczętej po ujawnieniu informacji, o otrzymaniu przez Cambridge Analytica danych 87 milionów użytkowników, sędzia w Kaliforni wydał wstępną akceptację ugody a użytkownicy Facebooka mogą ubiegać się teraz o wypłatę części kwoty w gotówce. Formularz do wypełnienia znajduje się na internecie pod adresem: 

https://facebookuserprivacysettlement.com/#submit-claim

Do wypełnienia formularza potrzebnych jest kilka informacji osobistych i informacje dotyczące konta na Facebooka. Formularz można również wypełnić online, wydrukować i wysłać pocztą. Wypełnienie formularza zajmuje kilka minut i musi on zostać złożony do 25 sierpnia. Każdy użytkownik Facebooka posiadający konto od 24 maja 2007 do 22 grudnia 2022 może aplikować, nawet jeśli w tym czasie skasował konto. Nie jest jasne jak wysoka będzie wypłata. Ostateczne wysłuchanie odbędzie się 7 września. Wypłaty będą wydawane po ostatecznym wysłuchaniu, jeśli nie pojawią się apelacje.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Artykul nie wspomina, ze Cambridge Analytica bardzo pomogl Republikanom w kilku stanach w midterm election w 2014 wyborach wybory.
    A warto o tym wspomniec.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!