Prezydent Ukrainy o europejskiej solidarności

0
134
Fot. president.gov.ua
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Europejczycy pomagając Ukrainie w walce z rosyjską agresją pomagają też sobie – powiedział Wołodymyr Zełenski. W swoim wystąpieniu podczas konferencji “The Idea of Europe” w Kownie mówił też między innymi o bezpieczeństwie energetycznym i działaniach na jego rzecz ze strony Polski i krajów bałtyckich. 

Prezydent Ukrainy zauważył, że w obliczu agresji Rosji Europa się zjednoczyła i pokazała, że potrafi działać na rzecz wartości. “Europejczycy są razem w obliczu ataku tyranii. W tym roku linia frontu na Ukrainie stała się linią walki Europy o samą siebie. Nie ma i nie będzie tego, co zawsze było kluczowe dla rosyjskiego imperializmu i prowadziło Europę do porażki. Nie ma rozłamu wśród Europejczyków” – powiedział Zełenski. 

Musimy wspólnie przetrwać tę zimę i wygrać wojnę – mówił prezydent Ukrainy i podkreślał, że Kreml powoli traci możliwości wykorzystywania dostaw energii jako broni przeciwko Europie. “Jestem wdzięczny naszym bałtyckim kolegom i polskim kolegom za ich bardzo słuszne propozycje obniżenia cen ropy do 30 dolarów za baryłkę. Dziękuję, że ta propozycja została ogłoszona i jest broniona” – powiedział Wołodymyr Zełenski. 

W międzynarodowej konferencji “The Idea of Europe” uczestniczą przywódcy Polski, Litwy, Łotwy i Rumunii. Wołodymyr Zełenski przemawiał na niej za pomocą połączenia wideo.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!