USA organizuje międzynarodowe poparcie dla propozycji zawieszenie broni w Gazie

2
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone organizują międzynarodowe poparcie dla propozycji zawieszenie broni w Strefie Gazy. Szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken rozmawiał na ten temat z władzami Arabii Saudyjskiej, Jordanii i Turcji.

Wczoraj prezydent USA Joe Biden poparł przedstawiany przez Izrael plan zakończenia konfliktu w Gazie. Jak powiedział, w konflikcie pomiędzy Izraelem a Hamasem nadszedł czas na ostateczne zwieszenie broni. Przedstawiciele Hamasu pozytywnie ocenili propozycję. Władze Izraela z kolei, mimo że przedstawiły propozycję, to twierdzą, że cele wojny w Gazie się nie zmieniły i że będą dążyły do zniszczenia Hamasu.

Plan jest podzielony na trzy etapy. W pierwszym w Gazie ma zostać wprowadzone sześciotygodniowe zawieszenie broni. W tym czasie wojska izraelskie miałby opuścić zaludnione tereny Gazy, a Hamas miałby zwolnić część izraelskich zakładników porwanych w październiku ubiegłego roku. Obie strony miałby także zacząć negocjacje, które mają doprowadzić do trwałego pokoju.

Negocjacje w sprawie zawieszenia broni w Gazie, prowadzono za pośrednictwem Kataru i Egiptu, trwają od dawna. Ostatnio utknęły jednak w martwym punkcie. Administracja prezydenta Bidena ponownie próbuje zakończyć wojnę na Bliskim Wschodzie w obliczu przedwyborczej presji. Część wyborców demokratów sprzeciwia się izraelskiej inwazji w Gazie, wskazują, że ofiary wśród palestyńskich cywilów są zbyt liczne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Jak powszechnie wiadomo w USA jest wielu zwolenników islamonazistowskiego Hamasu. Biden i jego klika robią więc wszstko aby uratować terrorystów w celu zdobycia głosów zwolenników Hamasu w nadchodzących listopadowych wyborach. Nie przejmują się konsekwencjami. Pomimo ewentualnego rozejmu i pozornego zakończenia wojny cel islamonazistów pozostanie niezmieniony. Jest to unicestwienie państwa Izrael i dokończenie holocaustu zapoczątkowanego przez Hitlera. Dla Bidena i jego kliki jest to jednak nie istotne.

  2. Eee tam….
    Masz jakas mania przesladowcza na punkcieBidena ?
    Wyluzuj sie chopie…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!