Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Dziecka

0
Fot. Pysznica.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Niech uśmiech, radość i beztroska towarzyszą im przez cały czas – dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka. Został ustanowiony w 1954 przez ONZ dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Najmłodsi ze szkoły podstawowej numer 375 w Warszawie mówią, że dzieci mają najlepiej. “Fajnie jest nie chodzić do pracy. Na przykład chcę iść na plac zabaw – idę na plac zabaw, chcę iść na basen – idę na basen. Dzieci mogą wariować, wygłupiać się i szaleć. Za nic się samemu nie płaci, nie trzeba zarabiać. Dzieci mają więcej wolnego czasu” – dodają dzieci z warszawskiej podstawówki.

Nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego Agnieszka Markowska ze szkoły podstawowej numer 375 w Warszawie podkreśla, że cenniejszy od zabawek jest dla dzieci czas spędzony z bliskimi. “Aby spełniały swoje pasje, realizowały swoje marzenia i znalazły chwilę beztroskiej zabawy. Tymi najważniejszymi osobami, najbliższymi naszym pociechom są właśnie rodzice. To dzięki nim dzieci kwitną, rozwijają się. Czas spędzony w gronie bliskich jest dla dzieci czasem najważniejszym” – dodaje Agnieszka Markowska.

Dzień Dziecka jest obchodzony w różnych krajach w innych dniach. 1 czerwca – poza polskimi dziećmi – świętują najmłodsi w Niemczech i Chinach. Z kolei w Japonii Dzień Dziecka jest obchodzony 5 maja, a we Francji, Indiach i w Kanadzie – 20 listopada.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!