Świat

BBC: izraelskie czołgi w Rafah

28/05/2024 0 komentarzy

Izraelskie czołgi są także w zachodniej części Rafah – podaje BBC, powołując się na media społecznościowe arabskojęzycznych kanałów telewizyjnych. Na zdjęciach i nagraniach widać ślady czołgów na zachodzie miasta. Wcześniej agencja Reutera podała, że czołgi dotarły do centrum Rafah.

Ślady gąsienic widać między innymi w rejonie jednej ze stacji benzynowych i 300 metrów od indonezyjskiego szpitala polowego zniszczonego w nocy przez Izraelczyków. Z kolei w centrum miasta widać dym.

BBC podaje, że zdjęcia z całą pewnością pochodzą z dzisiejszego poranka. Świadczy o tym między innymi zachmurzenie nad miastem. Poprzednich kilka dni było niemal bezchmurnych.

Władze Strefy Gazy podają, że w wyniku izraelskich nalotów i ostrzału czołgów w nocy zginęło co najmniej 16 osób. Po atakach wielu Palestyńczyków opuściło swoje tymczasowe schronienia.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: mail@polskieradio.com – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign
AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych
Donald Trump cofnął Joe Bidenowi dostęp do tajnych materiałów