Ukraina wkrótce otrzyma pierwsze dostawy myśliwców F-16

0
f-16
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ukraina wkrótce otrzyma pierwsze dostawy myśliwców F-16. Jednak około połowa pilnie potrzebnej zagranicznej pomocy wojskowej dociera do Kijowa z opóźnieniem – mówi Reuterowi ukraiński minister obrony Rustem Umierow.

“Rosja wysyła na front więcej sił i sprzętu po ponad 27 miesiącach po inwazji na pełną skalę. Siłom Kijowa udało się ustabilizować nowy front w obwodzie charkowskim, gdzie Rosja zaatakowała na początku tego miesiąca” – dodał Umierow i podkreślił, że Moskwa przygotowuje się do nowego natarcia. “Jej celem jest otwarcie nowego frontu na północy, aby zacząć używać całej swojej siły i ognia przeciwko nam.

Kontynuują swój cel, jakim jest zniszczenie narodu ukraińskiego” – powiedział. Minister obrony Ukrainy stwierdził, że jego armia potrzebuje więcej broni i amunicji oraz rakiet dalekiego zasięgu. “Ukraina jest wdzięczna za pomoc wojskową i broń dostarczoną przez swoich partnerów, ale tylko połowa obiecanych dostaw dotarła na czas. Każde opóźnienie przynosiło korzyści znacznie większemu i lepiej wyposażonemu wrogowi Ukrainy, którego linia frontu rozciągała się na tysiąc dwieście kilometrów” – podsumował Rustem Umierow.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!