Putin jedzie do Chin

0
Fot. Mint/AFP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Z dwudniową oficjalną wizytą do Chin udaje się jutro prezydent Rosji, Władimir Putin. 

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainie Pekin stał się najważniejszym sojusznikiem Moskwy na arenie międzynarodowej. Choć Pekin jasno zadeklarował, że nie będzie dostarczał broni Rosji, to aktywnie wspiera stanowisko rosyjskiego reżimu na arenie międzynarodowej. 

Jednym z głównych tematów rozmów Putina w Pekinie ma być rosyjska agresja na Ukrainie, w chińskich mediach od początku wojny eufemistycznie nazywana konfliktem ukraińsko-rosyjskim. Podczas niedawnej wizyty we Francji przewodniczący Chin Xi Jinping deklarował, że Pekin nie będzie dostarczał Rosji broni, a także uszczelni eksport tak zwanych materiałów podwójnego zastosowania, które mogą być wykorzystywane zarówno do celów cywilnych, jak i militarnych. 

Putin przyjeżdża do Chin na zaproszenie chińskiego przywódcy Xi Jinpinga. Od czasu rozpoczęcia agresji na Ukrainie Moskwa coraz bardziej uzależnia się od Pekinu. Chiny chcą angażować się w negocjacje pokojowe Moskwy z Kijowem, jednakże do tej pory wyraźnie wspierały stanowisko Rosji w tej sprawie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!