Biały Dom o groźbach Rosji

0
Pentagon Kirby
Fot. NYpost
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nieodpowiedzialne i lekkomyślne – tak Biały Dom określił rosyjskie groźby pod adresem Wielkiej Brytanii i zapowiedź manewrów z wykorzystaniem broni jądrowej. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby powiedział, że zamiast wymachiwać szabelką Rosja powinna wycofać swoje wojska z Ukrainy.

Rosja zapowiedziała ćwiczenia z wykorzystaniem taktycznej broni jądrowej. Zagroziła też zaatakowaniem brytyjskich obiektów wojskowych w Ukrainie i poza jej granicami. Władze na Kremlu oświadczyły, że jest to odpowiedź na groźby Zachodu. Biały Dom skrytykował rosyjskie działania i retorykę. “To lekkomyślne i nieodpowiedzialne, aby przywódca mocarstwa nuklearnego wymachiwał szabelką grożąc potencjalnym użyciem broni jądrowej” – powiedział John Kirby. Przedstawiciel Białego Domu dodał, że pomimo lekkomyślnej retoryki Moskwy, USA nie widzą powodu do zmiany strategicznej postawy odstraszania.

“Jeśli Putin i rosyjscy urzędnicy martwią się o swoje wojska na Ukrainie, to najprostszą rzeczą do zrobienia jest po prostu zabranie swoich żołnierzy i opuszczenie Ukrainy” – powiedział John Kirby.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!