Biały Dom o planie spikera Izby M.Johnsona

0
Fot. Politico
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wstępna ocena Białego Domu nowej propozycji spikera Izby Reprezentantów M.Johnsona uchwalenia pakietu pomocy dla Ukrainy jest pozytywna. Doradcy prezydenta Joe Bidena zastrzegają jednak, że chcą poznać szczegóły propozycji Republikanów.

Prezydent Joe Biden złożył w Kongresie wniosek o 95 miliardów dolarów na pomoc Ukrainie, Izraelowi i sojusznikom USA w regionie Indopacyfiku. Wczoraj Mike Johnson zaproponował głosowanie każdego pakietu osobno. Czwarta ustawa ma zawierać postulaty Republikanów takie jak zajęcie zamrożonych aktywów Rosji czy przekazanie pomocy w formie pożyczek.

“Na pierwszy rzut oka ten plan doprowadzi do zapewnienia pomocy Ukrainie Izraelowi i sojusznikom w regionie Indopacyfiku. Chcemy jednak poznać szczegóły” – powiedział rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby podczas konferencji prasowej na pokładzie Air Force One.

Niektórzy komentatorzy sugerują, że plan marszałka Johnsona jest polityczną pułapką i że pakiet pomocy dla Ukrainy znów utknie w Kongresie z powodów proceduralnych. Demokraci z ostateczną oceną planu Mike’a Johnsona czekają na jego szczegóły ustaw, które mają być znane jeszcze dziś.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!